WordPress Gereksiz Dosyaları Temizleme Eklentisi

WordPress Gereksiz Dosyaları Temizleme Eklentisi

Media Cleaner, Ortam Kütüphanesinde bulunan websitenizde kullanılmayan medyaların dosyalarını ve ayrıca bozuk kayıtlarını temizler. Kaldırdığınız yazıların dosyalarını kalıcı olarak siler ve sunucuda yer açar.

Kullanılmadığı tespit edilen dosyalar belirli bir panoda listelenir. Onları silmek size kalmış olacak. Ardından, dosyalar  dahili bir çöp kutusuna taşınırlar. Daha fazla testten sonra, bu dosyaları çöp kutusundan alabilir veya kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bu eklentiyi kullanmadan önce, websitenizin uygun bir yedeğine sahip olduğunuzdan emin olun. Bu adım isteğe bağlı değildir; gereklidir.

Bu eklenti bir bıçak gibidir. Herhangi bir yedeğiniz yoksa veya ne yaptığını anlamıyorsanız kullanmayın. Bu eklenti size yardımcı olmak için elinden geleni yapar. Nasıl kullanılacağını hakkında bilgiler verilecektir.

Ekletinin Pro sürümünde birçok özellik mevcut ancak ben ücretsiz olan sürümden ,kaldırdığım yazıların dosyalarını(medya) sileceğim.

 

Method olarak “Media Library” seçilmiş durumda eklentinin ücretsiz sürümü olduğunu için özellikler seçilememektedir.

 

 

 

 

Gördüğünüz gibi eklenti bize yedek alma konusunda uyarı yapıyor. Yedek almadan lütfen bu adımları yapmayınız.

“Start Scan” seçeğinden gereksiz dosyalarınızı taratabilirsiniz.

 

 

Şuan gereksiz medya dosyaları taranıyor.

 

 

Tarama bittikten sonra gereksiz dosyalar aşağıda listelenmektedir. Benim 29 mb civarında sunucumda yer kaplayan medya dosyaları mevcut. Bu kullanılmayan dosyaların hepsini seçip silerek sunucumda yer açacağım.

 

86 adet kullanılmayan medya dosyaları siliniyor.

 

Yedek almadan bu adımları yapmayınız. Oluşabilecek herhangi bir hatadan sorumluluk kabul edilmez.

Eklenti İndirmek İçin Tıklayınız

Detaylı Anlatım İçin Tıklayınız