CloudFlare Site Ekleme

CloudFlare Site Ekleme

Web siteniz Cloudflare’u kullanırken, web trafiği Cloudflare’ın global ağı üzerinden yapılır. Cloudflare , web sayfalarınızın yayınlanmasını otomatik olarak optimize eder ve bu da ziyaretçilere hızlı bir sayfa yükleme süresi sağlar. Ayrıca web sayfanızın performansı normal performansına göre daha yüksek olacaktır.

Neden Cloudflare kullanmalıyız ?

 Sayfa yükleme süresini azaltıyor ve performansı sağlıyor. Tehditleri engelliyor ve kötü niyetli botları sınırlandırıyor. Sunucu kaynaklarınızdan tasarruf sağlıyor. Spam ve saldıraları engelliyor.

Öncelikle buraya tıklayın ve mail adresinizi ve şifrenizi yazıp hesap oluşturun. Hesap oluşturma işlemini tamamladıktan sonra “Add Site” düğmesine tıklayın.

Domain adresinizi yazın ve “Add Site” düğmesine tıklayın.

 

Ben ücretsiz planı kullanıyorum. Siz isterseniz ücretli bir plan oluşturabilirsiniz. Ücretsiz planı seçip “Confirm Plan” ile devam ediyorum.

Cloudflare, DNS kayıtlarınız için tararama yapıyor bu yaklaşık olarak 1  dakika sürer.

Alt alan adlarınız da dahil olmak üzere tüm DNS kayıtları burada listelenecektir. Buradan, Cloudflare’u hangi alanları etkinleştirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Eklemek istediğiniz ek kayıt varsa, buraya ekleyebilirsiniz. Ben değişiklik yapmadan  “Continue” düğmesine tıklayarak ilerliyorum.

Ve son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. CloudFlare’nin vermiş olduğunu Ns adreslerini, domaini tescillediğiniz firmanın panelinden kullandığınız domainin DNS ayarlarına girerek, Ns adreslerini size verilen Ns adresleri ile değiştiriniz.

Ns adreslerini değiştirdiyseniz “Done,check nameservers” butonuna tıklayınız. Değişiklerin gerçekleşmesi biraz zaman alabilmektedir.